Cesta: Infocentrum / Archiv zpráv / Na českém trhu je zatím pouze 30 % celosvětových retailových značek
Na českém trhu je zatím pouze 34 % celosvětových retailových značek
Renomovaná nadnárodní konzultační společnost v oblasti realit CB Richard Ellis (CBRE) již několik let sleduje plány světových maloobchodních značek. Z letošního reportu vyplývá, že řada z nich stále hodlá expandovat – nabízí se samozřejmě hlavně „nová“ teritoria jako je například střední a východní Evropa.
Ani po dvaceti letech v tomto regionu nezakotvily všechny renomované značky. V seznamu zemí s největším počtem (výskytem) sledovaných 323 značek je Česká republika na 18. místě s „přítomností" 34 % mezinárodních značek (rekordmanem je v tomto směru Británie, jejíž trh přitáhl 58 % značek zahrnutých do výzkumu). V tomtéž porovnání měst pak Praha obsadila 25. místo žebříčku s 33 % přítomných značek a Brno 95. místo s 21 %.
Z těchto čísel je i nadále patrný prostor pro rozvoj maloobchodní sítě v ČR. Podle CBRE je v České republice stále velký potenciál pro příchod nových značek. Na trhu doposud chybí velké množství mezinárodních retailerů zastoupených již v okolních zemích. Proto lze očekávat, že se tyto značky dříve či později objeví i na českém trhu a to zejména na hlavních nákupních třídách či v dobře fungujících nákupních centrech ve velkých městech, kde je silnější kupní síla obyvatelstva.

