O společnosti

REICO investiční společnost České spořitelny, a.s. (REICO IS ČS) byla založena v roce 2006 v Praze jako 100% dceřiná společnost České spořitelny, a.s., která je součástí rakouské finanční skupiny Erste Group AG se sídlem ve Vídni.

Více jak 10 let patříme mezi přední poskytovatele služeb v oblasti investování do nemovitostí, investičních instrumentů na kapitálových trzích a správy majetku ve fondech.

V regionu střední Evropy (CE) spravujeme aktiva v hodnotě přes 30 miliard korun (Česká republika, Polsko a Slovensko, data k červnu 2019). Mezi naše klienty patří jak drobní, tak i významní institucionální investoři.

Představenstvo společnosti

Filip Kubricht

Tomáš Jandík

 předseda představenstva

Absolvent Humboldt-Universität v Berlíně a College of Estate Management v britském Readingu zastával různé poradenské pozice v oblasti finančního auditu, oceňování nemovitostí, správy aktiv a investičního poradenství ve společnostech EY, DTZ (dnes Cushman & Wakefield) a později CBRE. Je členem Czech CFA Society a Královského institutu diplomovaných znalců - RICS. V květnu 2016 Tomáš Jandík rozšířil management společnosti REICO IS ČS na pozici člen představenstva a od roku 2020 byl jmenován předsedou představenstva.

Ing. Jaromír Kohout, MBA

Jaromír Kohout

 místopředseda představenstva

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze a University of Pittsburgh Prague zahájil svoji pracovní kariéru v druhé polovině devadesátých let jako ekonomický redaktor v mediální skupině MAFRA a konzultant ve společnosti McKinsey&Co. V roce 2002 přijal nabídku pracovat pro Českou pojišťovnu a skupinu PPF, kde zejména v rámci Generali PPF holding zastával řadu vysokých manažerských postů v České republice i v zahraničí. Od roku 2013 působil v představenstvu společností Erste Leasing, a.s. a Factoring ČS, a.s.. V listopadu 2015 rozšířil vrcholný management společnosti REICO IS ČS na pozici člena představenstva a v květnu 2016 byl jmenován místopředsedou představenstva.

Filip Kubricht

Miloš Novák

člen představenstva

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) a Graduate School of Banking at Colorado, University of Colorado. Kariéru zahájil jako analytik v Ekonomickém institutu Akademie věd a následně působil jako odborný asistent na fakultě Finance a účetnictví na VŠE. Ve Finanční skupině České spořitelny pracuje od roku 1994. Začínal jako analytik, následně vedl útvary Finanční plánování a strategie, Nákladový kontroling, Operativní kontroling a od roku 2014 pak Majetkové účasti a vztahy k investorům, kde byl zodpovědný za řízení dceřiných společností FSČS a ostatních kapitálových investic, management realitních fondů a vztahy k investorům. V lednu 2020 se stal novým členem představenstva REICO IS ČS.

Historické milníky společnosti

12/2006 Založení REICO investiční společnosti České spořitelny, a. s. (REICO IS ČS).
02/2007
REICO IS ČS zakládá ČS nemovitostní fond, první podílový nemovitostí fond na českém trhu.
08/2007 ČS nemovitostní fond obhospodařovaný REICO IS ČS pořizuje do svého portfolia první nemovitost, administrativní budovu Platinium v Brně.
06/2008 ČS nemovitostní fond obhospodařovaný REICO IS ČS pořizuje do svého portfolia první nemovitost v zahraničí, administrativní budovu Trnávka v Bratislavě, Slovenské republice.
08/2010 REICO IS ČS se stává obhospodařovatelskou společností fondu V.I.G. ND, prvního fondu kvalifikovaných investorů ve své správě.
02/2011 ČS nemovitostní fond obhospodařovaný REICO IS ČS obdržel v prestižní analýze českého investičního trhu společnosti Fincentrum ocenění Investice roku v kategorii Smíšený fond.
09/2015 Počet podílníků ČS nemovitostního fondu obhospodařovaného REICO IS ČS poprvé překročil 30 tisícovou hranici.
05/2016 REICO investiční společnost České spořitelny, a. s. spravuje poprvé v historii více než 10 mld. Kč.
12/2016 REICO investiční společnost České spořitelny, a. s. slaví 10 leté výročí svého založení.
08/2017 ČS nemovitostní fond obhospodařovaný REICO IS ČS expanduje na polský trh a pořizuje administrativní budovu Proximo I v centrální Varšavě.
09/2018 ČS nemovitostní fond obhospodařovaný REICO IS ČS se stal největším českým investičním fondem s objemem majetku přesahujícím 20 miliard korun.