O společnosti

REICO investiční společnost České spořitelny, a.s. (REICO IS ČS) byla založena v roce 2006 v Praze jako 100% dceřiná společnost České spořitelny, a.s., která je součástí rakouské finanční skupiny Erste Group AG se sídlem ve Vídni.

Více jak 10 let patříme mezi přední poskytovatele služeb v oblasti investování do nemovitostí, investičních instrumentů na kapitálových trzích a správy majetku ve fondech.

V regionu střední Evropy (CE) spravujeme aktiva v hodnotě přes 32 miliard korun (Česká republika, Polsko a Slovensko, data ke květnu 2021). Mezi naše klienty patří jak drobní, tak i významní institucionální investoři.

Představenstvo společnosti

Filip Kubricht

Tomáš Jandík

 předseda představenstva

Absolvent Humboldt-Universität v Berlíně a College of Estate Management v britském Readingu zastával různé poradenské pozice v oblasti finančního auditu, oceňování nemovitostí, správy aktiv a investičního poradenství ve společnostech EY, DTZ (dnes Cushman & Wakefield) a později CBRE. Je členem Czech CFA Society a Královského institutu diplomovaných znalců - RICS. V květnu 2016 Tomáš Jandík rozšířil management společnosti REICO IS ČS na pozici člen představenstva a od roku 2020 byl jmenován předsedou představenstva.

Filip Kubricht

Miloš Novák

místopředseda představenstva

Absolvent Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) a Graduate School of Banking at Colorado, University of Colorado. Kariéru zahájil jako analytik v Ekonomickém institutu Akademie věd a následně působil jako odborný asistent na fakultě Finance a účetnictví na VŠE. Ve Finanční skupině České spořitelny pracuje od roku 1994. Začínal jako analytik, následně vedl útvary Finanční plánování a strategie, Nákladový kontroling, Operativní kontroling a od roku 2014 pak Majetkové účasti a vztahy k investorům, kde byl zodpovědný za řízení dceřiných společností FSČS a ostatních kapitálových investic, management realitních fondů a vztahy k investorům. V lednu 2020 se stal novým členem představenstva REICO IS ČS a v září stejného roku místopředsedou představenstva REICO IS ČS.

Filip Kubricht

Darina Vaněčková

členka představenstva

Darina Vaněčková absolvovala právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Ve finančnictví se pohybuje téměř dvacet let, z toho na kapitálových trzích patnáct let. Působila v interním auditu Komerční banky a v oblasti compliance a risk managementu v Credit Suisse Asset Management či v ING Investment Management. V roce 2015 nastoupila do REICO IS ČS na pozici Vedoucí compliance a září 2020 se stala novým členem představenstva.

Historické milníky společnosti